Stable Diffusion 3 Görsellerdeki Metinler Konusunda İddialı

Metin istemlerinden görüntüler oluşturmak için üretken yapay zekayı kullanan Stable Diffusion’ın arkasındaki girişim olan Stability AI tarafından yeni nesil bir model olan Stable Diffusion 3 duyuruldu. Stability AI henüz yaygın olarak kullanıma sunulmayan yeni modelin görüntü kalitesini iyileştirdiğini, birden fazla konu içeren istemlerle daha iyi çalıştığını ve oluşturulan görüntünün bir parçası olarak daha doğru metinler oluşturabildiğini iddia etti.

Stability AI CEO’su Emad Mosque, metin konusundaki iddiasının bazı örneklerini X üzerinden yayınlamayı da ihmal etmedi.

Stability AI AI aracı geniş çapta kullanıma sunmadan önce test etmek için herkese sunmadığını ifade ediyor. Şirket, web sitesindeki blog yazısında “Stable Diffusion 3’ün kötü aktörler tarafından kötüye kullanılmasını önlemek için makul adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Araştırmacılarla, uzmanlarla ve topluluğumuzla sürekli iş birliği yaparak modelin kamuya açıklanmasına yaklaşırken dürüstlükle daha fazla yenilik yapmayı umuyoruz.” dedi.

Stable Diffusion 3’ün ne zaman halka sunulacağı belli değil ancak o zamana kadar buradan bekleme listesine katılmanız mümkün.

Duyurunun OpenAI’ın basit metin istemlerinden neredeyse gerçekçi, yüksek çözünürlüklü videolar üretebilen yepyeni bir yapay zeka modeli olan Sora‘yı tanıtmasından birkaç gün sonra geldiğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x