NBA yıldızı İsrail’in katliamına sessiz kalmadı! Amerika Irving’i konuşuyor

İsrail’in zulmüne maruz kalan Gazze için sessiz kalmayan ünlü müzisyen ve oyuncular, sosyal medya hesaplarından bulundukları paylaşımlarla Filistin’e destek mesajları yayımladı.


SON DESTEK IRVİNG’DEN!

Gazze’ye bu noktada son destek ise NBA (Amerikan Basketbol Ligi) yıldızlarından Kyrie Irving’den geldi. Irving, Gazze krizi sırasında Filistin halkıyla dayanışma içinde olmak amacıyla Filistin kefiyesi taktı.

Yıldız basketbolcunun bu hareketi Amerika basınına yansıyan haberlerde geniş yer tuttu ve davranışın İsrail’in Gazze’de yoğunlaşan katliamlarına tepki göstermek amacıyla gerçekleştiği şeklinde yorumlandı.


DAHA ÖNCE MÜSLÜMAN OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Kyrie Irving, NBA takımlarından Brooklyn Nets’te oynarken Boston Celtics’i 109-104 yendikleri bir maç sonrası Müslüman olduğunu ve Ramazan ayında oruç tuttuğunu açıklamıştı.

Ramazan ayı boyunca oruç tuttuğunu açıklayan Kyrie Irving, ”Sosyal medyada hakkımda çıkan ‘Ramazan Kyrie’ sözleri doğru. Evet Ramazan ayında oruç tutuyorum. Müslüman topluluğunun bir parçası olmaktan dolayı mutluyum. Bu sadece Allah’a hizmetimi adamaktır. Bana rehberlik eden bu hisle devam ediyorum. Topluluğumun bir parçası olmaktan ve doğru şeyleri yapmaktan çok mutluyum. Eğer Müslüman toplum hakkında bir şey biliyorsanız oruç tutmak kesinlikle bunun bir parçası. Bunun bir parçası olduğum için gerçekten kutsanmış ve minnettar hissediyorum.” sözlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x