Erdoğan: CHP’ye oy verenler en büyük mağdurdur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Urfa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor

Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

Şanlıurfa’nın ismi arkasına saklanıp kendi bireysel hesapları peşinde koşanlardan olmadık. Hepimiz beşeriz elbette eksiklerimiz, hatta hatalarımız çıkabilir. Şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkâr edemez. Büyükşehir ve ilçe adaylarımızı da bu hüsniyet ile belirledik. En az kırgınlığa yol açacak, katkı verecek isimlerle 31 Mart’ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık.

Geçmişte bizimle yol yürüyüp de yolunu değiştirenlerin tercihi kendilerini ilgilendirir. Boşa harcayacak enerjimiz yok, işimize bakacağız. Herkes siyasetçi olur ama devletçi olamaz. Hep birlikte işimize bakacağız. Mesele yatırımlarla şehrimize eser kazandırmaksa bu hususlarda üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmalarına çekmesine de izin vermeyiz. Bizi anlayanlarla mücadelemizi sürdüreceğiz.

CHP Ülkenin ve milletin düşmanı kim varsa onların ekmeğine yağ sürmekten 5. kol operasyonuna destek olmaktan geri durmazlar. Bu parti ülkemize yönelik kaos operasyonu olan Gezi olaylarına sahip çıktı. FETÖ’nün montaj kasetlerini meclis gündemine taşıyarak darbeye ortak oldu. PKK terör örgütü mensuplarını yurtsever diye sahiplendi. 15 Temmuz’da tankları alkışladı. Yapılmaması gereken ne varsa hepsini yaptı, yapıyor.

Cumhuriyetimizin kurucusunun hatrına bu partiye oy veren insanlarımızı tenzih ediyorum. Onlar da umutları çalınan olmaları dolayısıyla en büyük mağdurdur.

Özgür efendi bu örgütün cezaevindeki elebaşına seçildiği gün selam gönderdi. CHP yöneticilerinden bazılarının terör örgütü mensuplarını korumak için meclise verdiği soru önergeleri dahi var. PKK’nin siyasi uzantılarıyla yoldaşlık yapıyorlar.

Siyasette rotasını kaybetmiş olan CHP Türkiye’ye dair hesabı olan tüm odakların oyuncağı haline gelmiştir. Sabık genel başkanları yıllardır bu şekilde netice alacağını sandı ama 13 defa sandıkta milletten kırmızı kart gördü. Şimdi 4 duvar arasında siyasetçilik oynuyor. Genel başkan da aynı istikamette devam ediyor. CHP’de şu an bir iç savaş yaşıyor. Eskisinin, yenisinin, başkalarının birbirine kılıç salladığı bu savaşın ne zaman biteceğini kimse bilmiyor.

Akçakale: Ahdulhakim Ayhan
Birecik: Mahmut Mirkelam
Bozova: Suphi Aksoy
Ceylanpınar: Seyithan Atilla
Eyyübiye: Mehmet Kuş
Halfeti: Şeref Albayrak
Haliliye: Mehmet Canpolat
Harran: Mahmut Özyavuz
Hilvan: Aslan Ali Bayık

Ayrıntılar geliyor…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x