Aşkın Nur Yengi’nin acı günü

Aşkın Nur Yengi’nin ağabeyi Ahmet Yengi, geçtiğimiz yılbaşı gecesi Marmaris’te geçirdiği trafik kazası sonucunda ağır yaralı olarak İstanbul’a getirilmiş ve Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı. Ahmet Yengi, kalp rahatsızlığı da bulunması sebebiyle entübe edilmişti. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen Ahmet Yengi’nin durumu kritik seyretmişti.

AŞKIN NUR YENGİ’DEN VEFAT AÇIKLAMASI

Ünlü sanatçı Aşkın Nur Yengi, Nişantaşı’nda bir KBB doktoruna kontrole giderken basın mensuplarının karşısına çıkmış ve ağabeyi Ahmet Yengi’nin vefat ettiğini duyurmuştu. Ahmet Yengi’nin 40 gün boyunca entübe edildiğini ancak kurtarılamadığını belirten Aşkın Nur Yengi, kardeşinin kazadan sonra yaşadığı kalp krizi sonucunda hayatını kaybettiğini dile getirmişti. Zaten daha önce bypass ameliyatı geçiren Ahmet Yengi’nin sağlık durumu, kazanın ardından daha da kötüleşmişti.

AİLESİYLE BİRLİKTE DEFNEDİLDİ

Aşkın Nur Yengi, basın mensuplarının vefat haberi hakkında sorması üzerine, ailesiyle birlikte Ahmet Yengi’nin cenazesini defnettiklerini ve bu sürecin kendisi için psikolojik olarak zorlu olduğunu ifade etmişti. Annelerini geçtiğimiz yıl kaybettiklerini hatırlatan Yengi, ardından ağabeyinin vefatının aile için büyük bir kayıp olduğunu dile getirmişti. Ancak, her şeye rağmen takdir-i ilahiye boyun eğdiklerini ve Ahmet Yengi’nin huzurla uyumasını dilediklerini belirtmişti.

ANNELERİNİN VEFATI

Aşkın Nur Yengi’nin annesi Samime Yengi, geçtiğimiz yıl kalp ve organ yetmezliğinden dolayı vefat etmişti. Bu acı kayıp, Yengi ailesini derin bir üzüntüye boğmuştu. Ahmet Yengi’nin vefatıyla birlikte, ailenin başı bir kez daha büyük bir acıyla dertte olduğu ortaya çıkmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x