Alan Wake 2, Remedy’nin şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu oldu

Bu yeni macera, serinin hayranları tarafından büyük bir heyecanla karşılandı ve piyasaya sürülmesinin ardından kısa sürede şirketin şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu olma başarısını gösterdi. Alan Wake’in benzersiz hikaye anlatımı ve atmosferi, oyuncuları bir kez daha karanlık ve sürükleyici bir yolculuğa çıkartıyor. Remedy, bu başarıyı oyuncuların ve hayranların destekleriyle kutluyor.

Alan Wake 2, Remedy Entertainment’ın şu ana kadar en hızlı satan oyunu oldu. 27 Ekim 2023’te PlayStation 5, Xbox Series X ve S ile PC üzerinden Epic Games Store’da satışa çıkan oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana 1.3 milyon kopya sattı. 2023’ün sonuna kadar bir milyon kopya satan oyun, Şubat 2024’ün başına kadar ek 300,000 kopya daha sattı. Alan Wake 2’nin satışları, ilk iki ayında Control oyununun ilk dört ayında sattığından %50 daha fazla kopya ve dijital kopyalarda üç kat daha fazla satış yaparak dikkat çekti. Control, 2019’da satışa çıktığından bu yana dört milyon kopya satarak yaklaşık 100 milyon euro net gelir elde etti. Remedy, bir oyunun mükemmel uzun vadeli satışlar yapabileceğini ve Alan Wake 2’nin de bu durumda olacağını beklediklerini belirtti. Şirket, oyunu desteklemeye ve tanıtmaya devam edeceklerini, hikayeyi genişletecek iki ücretli DLC üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Alan Wake 2, Remedy’nin şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu oldu

Alan Wake 2’nin fiziksel bir sürümü olmadığı ve yayıncısı Epic Games’in dijital satış verilerini satış takipçisi Circana’ya sağlamadığı için, oyun geçen yıl ABD oyun sıralamasında ilk 20’ye giremedi. Ancak oyun, geliştirme ve pazarlama masraflarının önemli bir kısmını zaten geri kazandı. Remedy CEO’su Tero Virtala, oyunun lansmanından dört ay sonra satışlardan “memnun” olduklarını, ancak oyunun şimdilik karlı olmadığı görüşünde. Virtala, mevcut hayranlara hizmet etmeye ve yeni oyuncular çekmeye devam edeceklerini, oyunun iyi satış yapmaya devam etmesini beklediklerini ifade etti.

Remedy, Alan Wake 2’den gelen ekip üyeleriyle, Condor (Control’un dört oyunculu kooperatif spin-off’u), Control 2 ve Max Payne 1 & 2 remakeleri gibi diğer projelerin geliştirme hızını artırdı. Şirketin gelecekteki ana odakları arasında, Remedy Connected Universe aracılığıyla bağlantılı olan Control ve Alan Wake gibi iki kurulu seriyi büyütmek ve genişletmek yer alıyor. Ayrıca, Remedy, Vanguard adlı bir projeyi ücretsiz oynanabilir modelden, “güçlü kooperatif çok oyunculu bileşeni” olan premium bir oyun olarak yeniden tanımladı ve Tencent ile bir yayıncılık anlaşması imzaladı. Oyun otoritelerinin çoğu, Alan Wake 2 için 9/10 puan vererek, oyunun orijinal kült klasikten çok daha üstün bir hayatta kalma korku devamı olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x