Cidde-Ankara uçağında kaos çıktı

Saudi Airlines / Suudi Arabistan Havayolları Cidde – Ankara uçuşu, ön sıra biletleri bulunan yolcuların yerlerine oturmasına izin verilmemesi ve ardından uçak içinde yaşanan tartışmalar nedeniyle kaos ortamına dönüştü. Hava Sosyal Medya’nın haberine göre olay, uçuştan önce yaşandı. Ön sıra biletleri bulunan yolcular, uçağın kapısında yerlerine oturmak istediklerinde, kabin ekibi tarafından arka sıralarda istedikleri yerlere oturmaları istenildi. Bu duruma sinirlenen yolcular, kabin ekibiyle sert tartışmalar yaşadı. Yolcular, ön sıralarda oturmak istediklerini söyleseler de, kabin ekibinin tehditvari konuşmaları sonrası yolcular başka yerlere geçmek zorunda kaldı.

Daha sonradan ön sıralara başka yolcular oturtuldu. Bu durum, uçakta yeniden kaos ortamına neden oldu. Ön sıralara oturan yolcular, çocuklu ailelerden oluşuyordu. Gizemli yolcuların ön sıralara geçmesi sonrası, çocuklu aileler farklı farklı sıralarda oturmak zorunda kaldı. Bu durum da başka bir problemi beraberinde getirdi ve uçakta yeniden tartışma yaşandı.

Uçuşta bulunan HSM üyemiz, zaten gergin olan ortamda yolcuların kavga ettiklerini ve kabin ekibinin sonradan bu duruma müdahale etmediğini, arkada hiç bir şey olmamış gibi davrandıklarını söyledi. Tartışma sırasında bir yolcunun hafif yaralandığı belirtildi. Uçuş, herkesin farklı yerlere oturmasıyla gerçekleştirildi. Olaylara sebebiyet veren ön sıra yolcuların kim olduğu ise bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x